Прес-конференція Координаційного центру допомоги військовим: “Найтяжче – це процес визволення волонтерів”

На засіданні прес-центру Координаційного центру допомоги військовим, які приймають участь в АТО Марина Тимофійчук анонсувала благодійний ярмарок та музичний вечір. 5 липня на Театральній площі з 18:00  буде відбуватися ярмарок, а з 20:00 розпочнеться вечір музики. Всі виручені кошти по закінченню концерту будуть передані на потреби військових.

Радник заступника міністра оборони України Василь Будик розповів про процес  визволення з полону наших військових. З його слів наші військові, які перебувають у полоні, використовуються для  шантажу  української сторони в надії на поступки щодо Донецької та Луганської обл. Радник розповів, про окремі випадки визволення з полону військових. Вражає історія військового, який перебував у полоні 8 місяців, але, на щастя, звільнений. Загалом, з російського полону вже було визволено 2 700 українських військових.

«Найтяжче – це процес визволення волонтерів», – сказав пан Василь.

Радник подякував волонтерам за співпрацю і розповів, що частина допомоги, яку вони надали, була використана на пошуки наших солдат у Росії. Зокрема для проїзду людей, які здійснюють пошуки та  на перевезення  визволених.

У планах пана Василя – розширення повноважень Центру; реабілітаційний напрямок, спільно з релігійними організаціями та санаторіями. Також проводяться навчання з метою скоротити час доставки бійця у польовий госпіталь – це допоможе врятувати не одне життя.

Леся Михайлюк розповіла, що волонтерським організаціям допомагати військовим стало набагато важче, відчувається нестача коштів. За її словами, важко пояснити військовому, що люди стали менше допомагати і його не можуть забезпечити всім, що йому потрібно.

Розвідники 80-ї окремої аеромобільної бригади просили забезпечити їх берцями, формою, тактичними рукавицями, дощовиками та тактичними окулярами. Їх вдалося забезпечити всім, крім тактичних окуляр. 72-їй бригаді надали індивідуальні аптечки з кровоспинним препаратом «Celox». Також придбані розгрузки для бійців. Було передано 3 маскувальні сітки, які сплели волонтери із ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж». Оскільки влітку вода є нагальною необхідністю для військових, підприємці Калинівського ринку допомогли військовим у її забезпеченні.

Керівник Медичного координаційного центру Леся Хомко  разом із Світланою Кузик розповіли, як проходили семінари-тренінги для психологів, які працюватимуть з військовими АТО. Військовим, які повертаються додому важко психологічно, тому 20 волонтерів-психологів прийняли участь у семінарі та прослухали лекції про те, як адаптувати військових піля їхнього повернення.

Волонтер Володимир  Дорош повідомив, що планується створення ремонтного підрозділу. Для того, щоб відремонтувати машини, які вийшли з ладу потрібна оперативна допомога на Сході. Тому волонтери звертаються до автомайстрів, які зможуть працювати у зоні АТО. Буде створено 2 бригади. Діяльність першого полягає у перепрошивці програмного забезпечення, а друга бригада буде займатися ремонтом машин.

Володимир Дорош запрошує молодь на Ватутіна, 11 для плетіння патріотичних браслетів. Всі вилучені кошти від їх продажу будуть спрямовані на потреби армії.